Najbardziej urocza powieść graficzna tego sezonu
23 sierpnia 2022

Popularność serii komiksów autorstwa Alice Osman jest tak duża, że każda kolejna część cyklu przyciąga do niego kolejne rzesze fanów. Heartstopper to współczesna powieść graficzna, w której główną rolę odgrywają emocje. Nie jest to w żadnym razie opowieść tragiczna czy przygnębiająca. Wręcz przeciwnie. Autorka postawiła na stworzenie komfortowej i ciepłej historii, która poprawi humor nawet najbardziej naburmuszonym czytelnikom. Co możemy powiedzieć na temat Heartstopper. Tom 3 (tanie i sprawdzone)? Czy to wciąż uniwersalna i przyjemna opowieść dla wszystkich?

Odrobinę powagi

Choć pomysł na Heartstopper opiera się przede wszystkim na kreacji przyjaznych i wzbudzających sympatię bohaterów, to równie istotna jest tu fabuła. Bez niej ciężko byłoby zatrzymać czytelnika na dłużej. A trzeba zauważyć, że po komiks sięgają zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy oraz entuzjaści bardziej ambitnej literatury. Każda z tych grup wybiera Heartstopper z podobnych pobudek – jest to po prostu niezwykle pokrzepiająca i zabawna opowieść, która świetnie sprawdzi się jako rozweselacz. Alice Osman nie byłaby sobą, gdyby do tak uroczego miksu nie dodała czegoś więcej. W tym wypadku jako czytelnicy możemy obserwować świetnie poprowadzony rozwój bohaterów (i to nie tylko tych znajdujących się na planie głównym, ale i na tym dalszym. Postacie dojrzewają i zaczynają patrzeć na dane sytuacje z zupełnie innej perspektywy. Obserwacja rozwoju naszych ulubionych bohaterów jest jedną z bardziej satysfakcjonujących czynności, jakie przyjdzie nam wykonać w trakcie zaznajamiania się z fabułą Heartstopper.

Rozbudowana historia

Komiksy z serii Heartstopper można czytać w kolejności niechronologicznej. W każdym zeszycie znajduje się krótkie streszczenie tego, co wydarzyło się wcześniej i kim właściwie są bohaterowie. Niemniej jednak warto zacząć przygodę z tą powieścią graficzną od samego początku. Dlaczego? Bo to jeden z lepiej narysowanych i napisanych komiksów obyczajowych trafiających do zróżnicowanej grupy odbiorców. A jego lektura każdemu z nas poprawi humor.