Heartstopper 3 – jak bliscy zareagują na związek Charliego i Nicka?
23 sierpnia 2022

“Heartstopper. Tom 3” to trzecia część historii Nicka i Charliego, napisana przez brytyjską pisarkę i ilustratorkę Alice Oseman. Jest to komiks opisujący wychodzenie z szafy, mierzenie się ze swoimi demonami i próbę znalezienia szczęścia w związku z drugim człowiekiem. Jest to książka, która opisuje proces wchodzenia w dorosłość i odnajdywanie siebie w świecie, w którym nie wszyscy akceptują ludzi takimi, jakimi są naprawdę. 

Nick i Charlie – część 3

Nick i Charlie poznali się w szkole. Nick był gwiazdą szkolnej drużyny rugdy. Charlie trzymał się raczej z boku, ale w związku z tym, że jest gejem, któregoś dnia musiał dokonać nieplanowanego coming outu. Po tym wydarzeniu przez jakiś czas był prześladowany w szkole. Gdy poznał Nicka od razu się w nim zakochał. Jednak Nick w przeciwieństwie do Charliego niewiele wiedział o sobie i swojej seksualności. Dopiero pocałunek z Charliem obudził w nim dotąd nieznane uczucia. Od tamtego czasu zaczęła łączyć ich już nie tylko przyjaźń. W trzecim tomie chłopcy są w szczęśliwym związku, ale wciąż gdzieś w głębi siebie boją się reakcji otoczenia na to, że są gejami i ich relację. Bo gdy miłość nie ma wsparcia często potrafi rozsypać się w drobny mak. W ich rodzinach wiele osób już o nich wie np. rodzina Charliego, czy mama Nicka. Te osoby wiedzą o ich związku i akceptują ich takimi, jacy są. Ale zdarzają się także bliskie osoby, które nie potrafią tego zrobić. Do tej grupy należy np. brat Nicka. Są jeszcze przyjaciele, którym chłopcy zwyczajnie boją się powiedzieć o swojej relacji, bojąc się ich reakcji. Czy bliskie im osoby będą w stanie zaakceptować chłopców takimi, jakimi są?

O autorce

Autorką serii jest brytyjska pisarka i ilustratorka Alice Oseman. Poza cyklem o Nicku i Charliem ma na swoim koncie jeszcze kilka innych powieści. Są to dla przykładu “Loveless”, “This Winter”, “Radio Silence” oraz “I Was Born For This”. Jej książki osiągają spore sukcesy zarówno w kraju jak i poza nim. Pierwszy tom serii “Heartstopper” został zekranizowany w postaci serialu, który pojawił się na Netflixie w 2022 roku.