Czy miłość Nicka i Charliego może rozkwitnąć bez akceptacji ze strony bliskich?
23 sierpnia 2022

W książce Heartstopper. Tom 3 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” Nick i Charlie tworzą szczęśliwą parę, ale wciąż gdzieś w głębi ducha nie są do końca zadowoleni ze swojej relacji. Pojawiają się w nich obawy dotyczące tego, jak zareaguje ich rodzina, gdy dowie się o związku chłopców. Czy będą w stanie go zaakceptować? Jak stworzyć relację z drugim człowiekiem, kiedy nie wszystkie bliskie osoby są jej przychylne? Książka napisana w formie komiksu przez Brytyjkę Alice Oseman, która jest zarówno pisarką jak i ilustratorką. Autorka porusza w niej ważne kwestie jak wchodzenie w dorosłość w niesprzyjających warunkach, uczucia, które dla niektórych są zakazane oraz toksyczne związki, które utrudniają codzienne życie. Czy miłość, która pojawi się w takich warunkach ma szansę rozkwitnąć?

Jak rozwinie się relacja głównych bohaterów?

Nick i Charlie to nastolatkowie, którzy odkrywają samych siebie. Oboje są gejami, ale droga każdego z nich jest inna. Charlie został zmuszony do ujawnienia się przed całą szkołą i był prześladowany prze pewien okres czasu. Nick to sportowiec. Gra w szkolnej drużynie rugby. Gdy poznał Charliego niewiele wiedział o sobie i swojej seksualności. Jednak przyjaźń z Charliem doprowadziła go do momentu, w którym musiał przyznać, że czuje do niego coś więcej. Długo odkrywał drogę do samego siebie, ale w końcu zdobył się na prawdę przed samym sobą, a także względem Charliego. Teraz chłopcy są w szczęśliwym związku. Przynajmniej na pozór. Pomimo tego, że są zadowoleni ze swojej relacji, wciąż czeka ich wiele wyzwań. Muszą wyznać prawdę rodzinom, z których nie każdy jest przychylny ich związkowi. Jak zareagują przyjaciele? Czy rodziny ich zaakceptują? Czy związek chłopców przetrwa nawet pomimo braku akceptacji? 

Kim jest autorka książki?

Autorką książek z serii “Heartstopper” jest Brytyjka Alice Oseman. Jest ona ilustratorką i pisarką, która zaczęła wydawać swoje powieści już w wieku nastoletnim. Poza serią “Heartstopper” ma na swoim koncie kilka innych książek jak “Radio Silence”, “I Was Born For This”, “Loveless” oraz “This Winter”. Jej książki odnoszą duże sukcesy, a pierwsza część serii o Nicku i Charliem doczekała się ekranizacji. Na podstawie pierwszej książki stworzono ośmioodcinkowy serial.